این سایت به دلیل پرداخت نکردن هزینه طراحی سایت و سئو از جانب علی پناهی، با تمام امکانات و امتیازات به فروش میرسد

09901956864_09386988229

!!به هیچ عنوان با این شخص همکاری نکنید!!

X

شما ازدواج به چه شیوه ای را میپسندید؟ سنتی یا مدرن؟

مقایسه ازدواج سنتی و مدرن

نویسنده: زینب امیدی/[DateTime:Now]/دسته ها: برگزاری مراسم و تشریفات

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
شما ازدواج به چه شیوه ای را میپسندید؟ سنتی یا مدرن؟
درصد زیادی از ازدواج های کشور ما از قدیم تا چند سال پیش، به شکل ازدواج های سنتی بوده است. اکثر  ازدواج ها به صورت آشنایی های خانوادگی یا معرفی دیگران شکل می گرفت و البته آمار طلاق ها نیز به نسبت کمتر بود.

دلیل افزایش ازدواج های مدرن در دو دهه اخیر

ولی در چند دهه ی گذشته، ازدواج به صورت مدرن افزایش پیدا کرده است. وقتی راجبه دلیل افزایش ازدواج های مدرن را میجوییم، میبابیم که بسیاری از افراد دلیل این افزایش راحضور فعال تر خانم ها در محیط های اداری، آموزشی و در نهایت اجتماع می دانند. زنان کشور ما در یکی دو دهه ی گذشته سهم بیشتری نسبت به آقایان را در محیط های آموزشی به خود اختصاص داده اند و این امر باعث بیشتر دیده شدن آنان در جامعه میشود و همین امر مسبب آشنایی و شناخت زن و مرد میشود. 

محاسن ازدواج سنتی:

- خانواده ها از جوانان حمایت بیشتری می کنند، با تحقیق درست و اصولی به شناخت فرد و خانواده اش کمک می کنند و خوبی و بدی رابطه را به آنها گوشزد می کنند.
- چون ازدواج سنتی از طرف خانواده ها صورت میگیرد، در صد اشتباه و خطا کمتری دارد، قوه ی تعقل در چنین ازدواجی بیشترین نیرویی است که در امر ازدواج درگیر می شود. زیرا دختر و پسر ابتدا از هم بطور دقیق و کامل شناخت پیدا می کنند و بعد در صورت ادامه یافتن پروسه ی آشنایی به همدیگر علاقمند می شوند.
-با ایجاد امنیت و ساختن فضایی مناسب امکان به تفاهم رسیدن را در طرفین ایجاد می کنند. 

معایب ازدواج سنتی

- پدر و مادر گاهی جای فرزند شان تصمیم گرفته و شاید کسی را رد کنند یا بپذیرند که شاید مدنظر فرزندان شان نباشد.
- گاهی انتخاب های خانواده، با معیار های فرد مورد نظر در تضاد است.
- ممکن است بعد از کامل شدن شناخت طرفین ازدواجی کاملا منطقی صورت بگیرد ولی منجر به ایجاد یک شکاف عمیق بین زوجین شود. پس نمیشود به هر انتخاب منطقی، انتخابی عاقلانه گفت.
- امکان دارد احساس و عاطفه کمرنگ باقی بماند و فرد بعد از ازدواج حسی نسبت به همسرش پیدا نکند.

بعد از بررسی محاسن و معایب ازدواج سنتی باید معایب و محاسن ازدواج مدرن را نیز بررسی کنیم تا مقایسه ای صحیح داشته باشیم. پس با تشریفات مجالس شهراد همراه باشید.

محاسن ازدواج مدرن

- در ازدواج مدرن، ازدواجی صورت میگیرد که از روی علاقه ی قلبی بوده و اجباری از هیچ طرفی در آن وجود ندارد. 
- به دلیل حضور در محیط های مشترک، علایق مشترک زیادی در طرفین ایجاد می کند و آینده و اهداف مشترکی را می توان با چنین فردی رقم زد.
- در ازدواج مدرن دو طرف می توانند بدون نگرانی از طولانی شدن پروسه ی آشنایی از طرف مقابل شناخت پیدا کنند.

معایب ازدواج مدرن

- امکان دارد دختر و پسر با مخالفت خانواده ها روبرو شوند؛ هر چند که اگر دلایل منطقی برای مخالفتشان نداشته باشند.
- احتمال دارد فرد به دلیل علاقمه مندی به طرف مقابل بر ایرادات بزرگی که دارد، چشمپوشی کند و همه چیز را فدای دوست داشتن او کند.
- شاید به دلیل نامناسب بودن بستر آشنایی، افراد شخصیتی غیر واقعی از خود نشان دهند و این امر بعدها باعث به بن بست رسیدن رابطه شوند.
-خانواده ها حضور کمرنگی دارند و افراد از مشورت آنها تا حدود زیادی بی بهره هستند.

چند نکته ضروری در رابطه با خواستگاری سنتی که باید به آنها دقت کنید.

اگر به خواستگاری دختر خانمی به صورت کاملا سنتی رفتید و یا آقا پسری به صورت سنتی به خواستگاری تان آمد، باید به چند نکته دقت کرده و آنرا رعایت کنید:
-اگر در جلسه ی اول به این نتیجه رسدید که طرف مقابل مناسب شما نیست، بهتر است به صورت تلفنی انصراف و دلیل انصراف خود را به خانواده طرف مقابل چه پسر چه دختر، اطلاع دهید.
- فرد مقابل مختار به انتخاب  یا عدم انتخاب است؛ به اندازه ی شما. پس در صورت شنیدن جواب منفی شاکی نشوید.
- روی صحبتمان در این مورد با مادران محترم است؛ مادران عزیز، لطفا انتخاب مورد مناسب برای ازدواج  را به عهده ی فرزندتان بگذارید، با دیدن ظاهر یک فرد و دیدن وضعیت معیشتی یک خانواده تصمیم گیری نکنید و بدتر از آن تصمیمتان را به فرزندتان تحمیل نکنید.
- برخورد اول در ذهن طرف مقابل زمینه سازی خواهد کرد، پس در بهترین حالت با طرف مقابل ملاقات کنید؛ خود را بیارایید و اصلاح کرده باشید. 
- باید انتخاب شما بر اساس شایستگی های فرد و خانواده اش باشد نه بر اساس توانایی های مالی و دارایی های خانواده.
- حتما برای جلسه ی خواستگاری با آمادگی لازم حضور پیدا کنید، سوالات خود را آماده کنید، قرار های کاری خودتان را بر اساس قرار خواستگاری تنظیم کنید، گوشی همراه تان ار خاموش کنید. 
در مقاله صحبت های مراسم خواستگاری مطالبی کامل در مورد سؤالاتی که در روز خواستگاری باید پرسیده شود آورده ایم.

- اگر قرار ملاقات شما در محیط خارج از منزل اتفاق می افتند، به کافی شاپ یا رستوران رفته و نشان دهید که برای این آشنایی ارزش قائل هستید. محیط هایی نظیر پارک و صحیت کردن در ماشین اصلا توصیه نمی شود. 
- اگر برای اولین بار به دیدار دختر خانومی می روید حتما با دسته گل و شیرینی به ملاقات بروید.
 

چند نکته ضروری در رابطه با خواستگاری مدرن که باید به آنها دقت کنید.

در این قسمت میخواهیم نکاتی در رابطه با خواستگاری به شیوه مدرن را ارائه دهیم که باید به آنها توجه شود. پس با تشریفات مجالس شهراد همراه باشید.
- مهمترین مسئله ای که باید در خواستگاری مدرن به آن بپردازید در مرحله اول، هدف و ایده آل های خود را تعیین کنید و انتظارات خود را مطرح کنید. 
-اگر فردی هستید که تابع نظرات خانواده تان و هرکس دیگری هستید و نمی توانید به تنهایی همسرتان را انتخاب کنید، هیچ وقت وارد یک رابطه عاطفی نشوید.
- بهتر است بدون واسطه تراشی، به صورت رو در رو با فرد مورد نظر صحبت کنید.
- در همه حال راستگو باشید، بیشتر و کمتر از آن چیزی که هستید سعی نکنید جلوه کنید.
-اگر موانعی مانند: سربازی، تحصیل و بیکاری را در پیش دارید، پس بهتر است اول با خانواده تان در مورد ازدواجتان به توافق برسید و بعد برای آشنایی پا پیش بگذارید.
- اگر هنوز نسبت به طرف مقابلتان به شناخت کافی نرسیده اید، احساسات را همان مرحله اول وارد رابطه نکنید.

در مورد این که خواستگاری چگونه شکل میگیرد در مقاله مراسم خواستگاری آورده ایم.

تشریفات مجالس شهراد

تشریفات شهراد امیدوار است با ارائه این مطالب کمکی در شکل گیری یک ازدواج صحیح و موفق داشته باشد. تشریفات مجالس شهراد با ارائه بهترین کیفیت در خدمات مجالس تشریفات عروسی عروس و داماد های عزیز را به بهترین شکل برگزار خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

Print

تعداد نمایش ها (236)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x